Kurs ultrasonografii stawu biodrowego techniką prof. Grafa

 

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na jedyny kurs organizowany w Polsce pod patronatem profesora Grafa. Technika ultrasonografii dziecięcego stawu biodrowego opracowana przez profesora Grafa jest obecnie najczęściej stosowaną metodą pozwalającą na wczesne wykrycie oraz monitorowanie leczenia rozwojowej dysplazji stawu biodrowego.

Uczestnicząc w wielu kursach prowadzonych przez profesora Grafa na całym świecie i wykonując badania USG według jego wskazówek, przekonaliśmy się, jak łatwym i powtarzalnym sposobem jest ocena stawu biodrowego przy pomocy ultrasonografu. Warunkiem skuteczności jest standaryzacja wykonywania badania i regularne podnoszenie kwalifikacji.

Niestety często spotykanym problemem w praktyce klinicznej jest styczność z wynikami badań, które nie spełniają podstawowych standardów, co niesie poważne konsekwencje zdrowotne dla dziecka i prawne dla lekarza.

Plan szkoleń pokrywa się ze sprawdzonym w praktyce schematem stopniowego wprowadzania Uczestników w metodykę badania, ćwiczenia na fantomie oraz praktyczne wykonywanie badań stawów biodrowych noworodków i niemowląt.

Kurs poprowadzą doświadczeni i certyfikowani przez profesora Grafa wykładowcy, prof. dr hab. n. med Marek Synder z Kliniki Ortopedii i Ortopedii Dziecięcej UM w Łodzi oraz dr n. med. Piotr Michniowski, specjalista w zakresie ultrasonografii biodra dziecięcego, na co dzień współpracujący z Kliniką Ortopedii UM w Gdańsku.  

Podczas kursu każdy Uczestnik otrzyma przetłumaczoną na język polski wersję podręcznika, która ułatwia zrozumienie istoty omawianych zagadnień i pozwala uporządkować przekazywaną wiedzę na temat ultrasonografii dziecięcego stawu biodrowego.

Mamy nadzieję, że proponowane szkolenia spełnią Państwa oczekiwania i pozwolą na jeszcze szersze stosowanie badania ultrasonograficznego, a tym samym wpłyną na poprawę wykrywalności oraz leczenie rozwojowej dysplazji stawu biodrowego w naszym kraju.

Za udział w kursie każdy uczestnik otrzyma certyfikat.

Komitet Naukowy


Prof. dr hab. n. med. Marek Synder
Dr n. med. Piotr Michniowski
Certyfikat Prof. dr hab. n. med. Marek Synder
Certyfikat Dr n. med. Piotr Michniowski

 
Partnerzy